WhatsApp'ın Çökmesine Neden Olan Mesajlar Neler? Kullanıcılar Nelere Dikkat Etmeli?

 WhatsApp çökme sorunu, son birkaç yıl içerisinde hem iOS hem de Android kullanıcılarının sık sık başına gelen bir sorun oldu. WhatsApp Messenger'ın kilitlenmesine yol açan faktörlerin başında WhatsApp Messenger'da çok sık bir biçimde rastlanan Tipster geliyor. Tipster, WABetaInfo'ya göre Brezilya'da daha sık görülen kişilerden oluşuyor ve anlık mesajlaşma uygulamasını çökerten spam mesajların büyük bir kısmını bu kişiler oluşturuyor. Bu mesajlar genellikle desteklenmeyen karakterlerle dolu vcardlardan meydana geliyor. Bu yeni bir hata olmasa da WhatsApp Messenger söz konusu sorunu düzeltmek için hala bir faaliyette bulunmadı. 


WhatsApp Messenger'ın resmi sürümünde sorunu ortadan kaldıran herhangi bir düzeltme olmasa da üçüncü taraf geliştiricileri WhatsApp Messenger'da yer alan bu sorunu ortadan kaldırmak için koruyucu modlar geliştirdi. WhatsApp Messenger sorunu düzeltmeye yönelik resmi bir güncelleme yayımlayana modları kullanmak istemiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

• Sizler de "WhatsApp çöktü" veya "WhatsApp Messenger kilitlendi, WhatsApp'a giremiyorum" gibi sorunları dile getirmemek için ilk olarak WhatsApp Messenger'ı açın.

• Sağ üst köşedeki üç noktanın üzerine basın.

• Önünüze gelen seçeneklerin içerisinden "Ayarlar" seçeneğine dokunun.

• Ayarlar sayfasında "Hesap" seçeneğine dokunun.

• Hesap sayfasında "Gizlilik" seçeneğine dokunun ve "Gruplar" seçeneğine basın ve hemen ardından "Kişilerim" seçeneğini işaretleyin.


Bunun yanında WhatsApp daha önce açıklanmamış altı güvenlik açığını ortaya çıkardı. Güvenlik açıkları, WhatsApp 'güvenlik güncellemelerinin ve ilişkili Ortak Güvenlik Açıkları ve Etkilenmelerin' (CVE) listesini sağlayan güvenlik danışma sitesinde rapor ediliyor. WhatsApp yeni tespit edilen altı güvenlik açığından beşinin aynı gün düzeltildiğini, geri kalan hatanın ise düzeltilmesi birkaç gün sürdüğünü söyledi. Bazı hataların uzaktan dahil edildiğini söylese de WhatsApp, bilgisayar korsanlarının güvenlik açıklarını aktif olarak kullandığına dair hiçbir kanıt bulamadığını söyledi.WhatsApp'ın güvenlik amacıyla sunduğu yeni web sitesi, şirketin mesajlaşma uygulamasını hedefleyen güvenlik açıkları konusunda daha şeffaf olma çabalarının bir parçası. Aynı zaman da şitket, tüm kullanıcıların, WhatsApp'larını güncel tutmalarını ve güncelleme mevcut olduğunda en son sürümü kurmalarını şiddetle tavsiye etmekte.


Hiç yorum yok