Vivo'dan RGBW Sensörü

 Bugün Vivo, mobil internet ürün ve hizmetlerinde uzman olan küresel bir şirkettir. 100 milyon tüketici 2018 yılında Vivo ile aynı yolculuğa çıkmayı seçti. 300 milyon kullanıcı ve dünyanın dört bir yanındaki gençlerin tercih ettiği markalardan biri haline geldi. Çin pazarında ikinci; küresel pazarda ise altıncı sırada yer almaktadır.


Popüler hale gelen marka, gelecek yılın ikinci yarısında akıllı telefonlardaki yerini alacak gelişmiş RGBW sensörünü duyurdu. Yeni sensör, geleneksel sensörlere kıyasla %160 oranında daha fazla ışık yakalamaya izin veriyor. Işıktan kaynaklanan yanlış renk tonu sorunlarını en aza indireceği söyleyen Vivo imzalı bu sensörün, ayrıca gelişmiş hassasiyete sahip olduğu belirtiliyor.


Özellikle şirket, diğer şirketlerin geliştirmelerini kullanmadığını ve her şeyin kendi mühendisleri tarafından geliştirildiğinin de altını çiziyor. Gelişmiş algoritmalar kullanarak sorunlara çözüm bulan yeni sensör kullanıcılarında ilgisini çekecek. Özellikle de düşük ışıklı ortamlarda etkili sonuçlar sunmaması için hiçbir sebep bulunmuyor. Çinli teknoloji devi, yeni sensörlerin 2021'in ikinci yarısına kadar akıllı telefonlarda yer almasını hedefliyor.Hiç yorum yok