Twitter Çok Sevilen Özelliğini Sınırlandırarak Kullanıcılarını Üzdü

Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış "tweet" adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağdır. Bahsettiğimiz sosyal ağ ile ilgili son zamanlarda gündemi meşgul eden habere göz atmakta fayda var.  Kopyala – yapıştır şeklinde atılan Tweetlerin görünürlüğünü sınırlandıracağını duyuran Twitter bu şekilde platformdaki spam saldırılarının önüne geçebileceğini düşünmekte. Bu sınırlandırmanın nasıl yapılacağına dair bilgi bulunmamakta.


TwitterComms hesabından yapılan paylaşımda, orijinal kaynaktaki cümlelerde hiçbir değişiklik yapmadan kopyala – yapıştır yaparak paylaşan hesapların Tweetlerinin görünürlüğünü sınırlandıracağını açıkladı.


Peki Tweeti nasil kopyalarız? Yani atılan Tweeti açıp üstüne birkaç saniye boyunca bastığınızda atılan o Tweeti kopyalayabiliyorsunuz.Şirket, daha önceleri de kopyala – yapıştır tarzında atılan Tweetler için önlemler almıştı anca bunun duyurusunu ilk kez gerçekleştiriyor. Yeni uygulanacak bu kuralın ne zaman uygulanacağına dair net bir bilgi yok. Twitter'da bundan böyle başkasından alınarak, kopyala yapıştır yöntemiyle "twit" atma dönemi kapanıyor.

Hiç yorum yok