Mercedes Benz Yeni Araç Tanıtımıyla Şaşırttı, Gözler O Arabayı Arıyor

Mercedes-Benz, yönetmen James Cameron'un 2009 yılında vizyona giren ve sinema dünyasında büyük yankı uyandırıp birçok rekora imza atan filmi Avatar için bir konsept otomobil hazırladı. Bu konsept araç, Mercedes-Benz tasarımcılarının, mühendislerinin ve trend araştırmacılarının uzak gelecekte mobilite vizyonunu somutlaştırıyor.Vision Avatar, AVATAR'dan esinlenmiştir. Bu araç dört adet yüksek performanslı ve neredeyse tekerleğe yakın inşa edilmiş elektrik motoru ile dinamik lüks bir sedan vizyonunun özellikle çevik bir uygulamasını bünyesinde barındırıyor. 350 kW'ın üzerinde bir kombine motor gücü ile EQ Power için yeni bir ölçüt belirliyor. Akıllı ve tamamen değişken tork dağıtımı sayesinde, tamamen bağımsız olarak kontrol edilebilen dört motorun gücü, yalnızca sürüş dinamikleri açısından mümkün olan en iyi şekilde değil, her şeyden önce yüksek verimli bir şekilde yönetilir.


Tork vektörlü yenilikçi dört tekerlekten çekiş, tamamen yeni özgürlükler sağlar ve en yüksek seviyede sürüş dinamiklerini garanti ederken aynı zamanda mümkün olan en iyi aktif güvenliği sağlar. Bu, her bir tekerleğin ayrı ayrı ve sürüş durumuna bağlı olarak sürülebileceği anlamına gelir. Vision Avatar'da, yenilikçi elektrikli tahriki doğrultusunda tasarlanmıştır. Bu, özellikle güçlü ve kompakt bir yüksek voltajlı aküye dayanmaktadır. Devrim niteliğindeki pil teknolojisi ilk kez grafen bazlı organik hücre kimyasına dayanıyor ve böylece metaller gibi nadir, toksik ve pahalı toprakları tamamen ortadan kaldırıyor. Elektromobilite böylece fosil kaynaklardan bağımsız hale gelir. Mutlak bir devrim, aynı zamanda, maddesellik nedeniyle% 100 geri dönüştürülebilir olan kompostlama yoluyla geri dönüştürülebilirliktir.


Sonuç olarak, Mercedes-Benz, hammadde sektöründe gelecekteki döngüsel ekonominin yüksek öneminin altını çiziyor.Üssel olarak yüksek enerji yoğunluğuna ek olarak - günümüzün 1.200 Wh / litre'ye kadar olan batarya sistemlerine kıyasla - bu teknoloji aynı zamanda otomatik, iletken şarj teknolojisi aracılığıyla olağanüstü hızlı şarj özelliği ile de etkileyicidir. Bu, pilin 15 dakikadan daha kısa bir süre içinde tamamen şarj olacağı anlamına gelir. Yenilikçi teknoloji aynı zamanda inşaat alanıyla ilgili olarak maksimum esneklik sağlar: yerel minimum 94 milimetre ile batarya, paylaşılan uzay aracı konseptine ideal şekilde adapte olur ve böylece çok işlevli iç mekanı maksimize eder. Mercedes-Benz, ilk kez VISION AVTR'nin tasarımında tamamen  yeni bir tasarım yaklaşımıyla çalıştı. Bütünsel konsept, ilk taslaktan itibaren iç, dış ve UX tasarım disiplinlerini birleştirir. Hareketli lastikleriyle yan dahi gidebilen ilginç konsept Mercedes-Benz Vision AVTR, görebileceğiniz üzere kapısız tasarlanmış durumda. Biyometrik sensörleriyle sürücüye bağ kurduğu dahi aktarılan araç, inanılmaz aydınlatma sistemleri ve orta konsoluyla da gerçekten fark yaratmayı biliyor.Ancak elbette bu aracın üretime sokulma gibi bir amacı bulunmuyor. Vision AVTR, Mercedes'in geleceğe olan bakışını gösteriyor.

Hiç yorum yok