Twitter, Facebook ve Youtube Aynı Anda Çöktü

 Twitter çöktü mü? Twitter ve Facebook bağlantı sorunu mu var? gibi soruların yanıtları tüm sosyal medya kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformları Instagram ve Twitter'da bir süredir erişim sıkıntısı yaşandığı rapor edildi. Türkiye genelinde de internete erişim sorunu yaşanıyor. Twitter, Facebook ve Instagram'a uygulamalarına ulaşılamıyor. 


Twitter'a giren kullanıcılar paylaşımları görüntüleyemezken, Facebook ve Instagram'da yavaşlık sıkıntısı olduğu kaydedildi. Konuyla ilgili henüz açıklama gelmedi. Bugün gün içinde sık sık sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamalarında problemler yaşandı. Erişim sıkıntısının en çok Avrupa ülkelerinde yaşandığı görülüyor. Bazı kullanıcılar tweet atamazken fotoğraf ve video da paylaşamıyor.


Ayrıca Instagram storylerin yüklenmediği ve kullanıcı profillerinin gözükmediği de yapılan paylaşımlar arasında yer alıyor. Kullanıcılar sosyal medyadaki bu sorunun nedenini araştırıyorlar. Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve WhatsApp'a yönelik herhangi bir erişim engeli bulunmazken, ilk etapta yaşanan yoğunluğunun artan trafiğe bağlı kaynaklandığı düşünülüyor.


Hiç yorum yok