Google Türkiye'de Şirket Mi Kuruyor? Yeni İş İmkanları Mı Doğacak?

 Google, internet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar. Kârının büyük kısmını AdWords programı aracılığıyla reklamlardan elde etmektedir. Girişimci ve yazar Fatih Güner’in iddiasına göre Google, yakında Türkiye’de tüm operasyonlarını yürütmek için yeni bir şirket kuracak.Bununla beraber Temmuz ayında kabul edilen sosyal medya düzenlemesi ile alakası olduğu düşünülen bu operasyona yönelik Dev şirket Google’dan bir açıklama geldi. Şirket sosyal medyada da oldukça büyük heyecanla karşılanan bu konuya açıklık getirdi. 


Şirket, Türkiye’de şirket kurma iddialarının sosyal medya düzenlemesiyle alakalı olduğunu ve bu gibi bir haberin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır.  Google, Rekabet Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda 29 Temmuz'da Türkiye'de alışveriş reklamlarını kaldırma kararı da almıştı. 


ABD'li şirketin Türkiye'deki operasyonlarının kapsamını genişletme yoluna gitmesiyle, bu ve benzer regülasyonlara karşı da daha hızlı hareket edebilmeyi hedeflediği ifade ediliyor. 2005 yılından bu yana 'Limited Şirket' olarak Türkiye'de bulunan Google'ın yeni yapılanmasının sosyal medya düzenlemelerinden çok, yerel olarak reklam ve pazarlama çalışmalarına odaklanacağı belirtildi.

Hiç yorum yok