Facebook 7 Milyon TL Yardım Yapacak. Başvuru Şartları Belirlendi

 Facebook COVİD-19 döneminde, insanların ve işletmelerin yerel topluluklarını desteklemek ve birbirlerine yardımcı olmak adına Facebook’ta nasıl bir araya geldiklerini görmenin oldukça ilham verici bir tecrübe olduğunu belirtti. Aynı zamanda Facebook, birkaç ay önce başlattığı "Facebook ile Güçlü KOBİ'ler" isimli hibe programının Türkiye ayağını hayata geçirdi. Facebook geçtiğimiz aylarda başlattığı ve 30’dan fazla ülkede yer alan 30 bin KOBİ’ye 100 milyon dolar yardımda bulunma sözü üzerine birçok kişi harekete geçti.

Facebook’un Facebook ile Güçlenen KOBİ’ler projesi kapsamında hayata geçirdiği ve nakit ve reklam kredilerinden oluşan hibe programına sadece İstanbul’daki işletmeler başvurabilecek. KOBİ'lere, toplamda 7 milyon TL dağıtılacak. Facebook bu hibe programı ile koronavirüs salgınından etkilenen KOBİ'lerin yeniden kalkınmasını sağlamayı amaçlıyor.

Facebook, projede Deloitte ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu ile iş birliği yapacak. Başvurulara açılacak hibeden yararlanmak isteyen işletmeler için uygunluk şartları şu şekilde: Kar amacı güden bir işletme olmak, 2 ile 50 arasında çalışana sahip olmak, bir yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyor olmak, COVID-19 salgını sebebiyle zorluk yaşamış olmak,İstanbul’da yer almak. Belirtilmiş olan şartları sağlıyorsanız, Facebook ile Güçlenen KOBİ'ler isimli hibe programına başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak isteyen KOBİ'lerin Facebook, Instagram ya da WhatsApp gibi ürünleri kullanmasına gerek  yok. Hibe desteğiyle ilgili daha fazla bilgi almak isteyen işletmeler facebook.com/grantsforbusiness sitesini ziyaret edebilir. 

Hiç yorum yok